Düşüncelerim

Unutmam Unutamam

17 Ağustos 2016

Unutmam, unutamam unutursak kanımız kurusun, soyumuz sopumuz, kurusun. Tarih 15.08.2016 yer Diyarbakır, hain Diyarbakır , kahbe Diyarbakır 4 polis memurunun şehit olduğunu, 1’i çocuk 2 sivilinde Şehit olduğu patlamada arkadaşımın eniştesi Ahmet Gülbahar ve yeğeni H.Utku Gülbahar’ında şehit olduğunu öğrenmiş olmanın üzüntüsünü yaşamaktayım. Kader’den öte yol yoktur eyvallah bunu millet olarak çok iyi biliyoruz kader’den öte yol yoktur.

 
Rabia için ağlayanlar, reklamcı (Demokrasi Şehit’i) Erol Olçak’ın oğlu için ağlayanlar tamam kabul ediyorum ağlamamız gerek fakat vatan’ı , millet’i için canını ortaya koymuş kahraman askerimiz , şerefli polis’imiz şehit olduğu zaman neden kimse ağlamıyor. Görev yaptıgı Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Denetleme İstasyonu’a ilişkisini kesmek ve silah arkadaşların’dan helallik almak için orada bulunan Şehit Ahmet Gülbahar ve oğlu H.Utku Gülbahar için neden kimse ağlamıyor.

lakin günümüz Türkiye’sinde artık hiç  unutmayacağız dediğimiz olayları hep birlikte yaşıyoruz, milyonlarca göz görüyor, milyonlarca kulak duyuyor, milyonlarca yürek hissediyor ama biz her defasında unutuyoruz. Ve acı olan diğer bir tarafı da şudur ki, unutmamız için öyle yıllar geçmesine de ihtiyaç duymuyoruz, bizim unutmamız o kadar kısa ki bazen 1 hafta, bazen 2 gün dahi yeterli olabiliyor.

 
Neden Unutuyoruz ?
Unutkanlık bizim yaklaşık 15 yıldır gelen bir geleneğimiz haline dönüştü ve dönüştürüldü de ondan, unutmak işimize geliyor da ondan, olaylardan çok çabuk sıkılıyoruz da ondan, bir olayın takipçisi olmak işimize gelmiyor da ondan, birilerinin çekindiği bazı noktalar da var da ondan.
 
Yoksa Unutmuyor Uyutuluyor muyuz ?
Bunada siz cevap verin bakalım.
ETİKETLER
İLGİLİ MESAJLAR
2 Yorumlar
 1. Cevapla

  Erol Apaydın

  3 Eylül 2016

  Bedelini kardeşlerimizin kanıyla ödesekte Allah’a şükür içimizdeki hainlerden kurtulmaya başladık. Ve bitecek İnşallah.

  • Cevapla

   Oğuzhan

   3 Eylül 2016

   İnşallah hocam.

YORUM YAP