Düşüncelerim

Ülkü Ocakları Nasıl Bir Yerdir ?

12 Ocak 2016

Ülkü Ocakları öncelikle eğitim ve kültür vakfıdır.Ülkü ocakları dışarıda çok yanlış tanıtılır bu yüzden çoğu kişi ocağı mafya yuvası zanneder halbuki hakikat bu değildir. Ülkü ocakları bir yuva gibidir girdiğiniz anda o sıcaklığı hissedersiniz zaten Ülkü ocaklarında tanıştığınız Ülkücüler bir kardeş gibidir asla ihanet etmezler sırtınızdan vurmazlar çünkü onlar mert insanlardır.

Ülkü ocakları dışarıda anlatıldığı gibi mafya yuvası değildir tam tersine Davasına bağlı kişilerin Davasını öğrenmek için geldiği yerdir.Ülkü ocaklarına herhangi bir kayıt yapılmaz normal bir yer gibi girebilirsiniz.Bizim ocağımızda Allah sohbeti döner Allah adı zikredilir bazı yerler gibi saçma ve gereksiz konulardan bahsedilmez her zaman bizim Reislerimiz iyiliğimizi isterler okulda başarılı olmamızı isterler çünkü bir Ülkücü girdiği ortamda odak noktası olmalıdır buda giydiği kıyafetlerle değil ezici bilgisiyle olmalıdır.

Bu yazıdan çıkarabileceğini sonuç Ülkü ocakları eğitim ve kültür vakfı mafya yuvası değil Eğitim yuvasıdır dışarıda duyduklarınız bir ocaklıyı güldürür anca.

ETİKETLER
İLGİLİ MESAJLAR
3 Yorumlar
 1. Cevapla

  Anonim

  30 Mart 2016

  Güzel anlatmışsın hocam 🙂 Bursa/Bağlarbaşı Ülkü Ocağı.

 2. Cevapla

  Seyda AŞAN

  4 Nisan 2016

  Güzel bir yazı olmuş. Ülkücü hareket durdurulamaz. CcC

  • Cevapla

   Oğuzhan

   5 Nisan 2016

   Yorumunuz için teşekür ederim.

YORUM YAP