Kişisel

Senin Rüyanla Uyanmak

1 Haziran 2015

Yalan gelebilir ama sabahları senin rüyanla uyanmak beni çok mutlu ediyor. Belki çok düşündüğümden bilinçaltımın bir oyunu ama yine de güzel. Ben beklemeye karar verdim. Ne olursa olsun beklemeye. Senin söyleyeceklerin belki bu dönemin iyi veya kötü geçmesini sağlayacak ama ikisine de hazırım. Birinde yanıma geldin birlikte yürüdük uzun süre. Çok gerçekçiydi. Dün sabah da yatağımdan beni kaldırdın resmen. Yüzün, gözlerin öyle yakındı ki gözlerime sanki yanımdasın sandım. Elimde olsa rüyaları gerçek yapardım. Şunu düşündüm hep.
—Eğer başka biriyle olursa? Ne yaparsın? Kendi kendime hep bunu sordum. İlk başlarda hep sinirlendim. Düşüncesi bile kıskançlıktan öldürecek gibi geldi. Sonra birden başka bir şey geldi aklıma. Kendini belli etti birden. Ya dedim, seninle birlikteyken mutsuz olursa ona nasıl dayanacaksın? !! İşte en dayanılmazı o inan bana bunu anladım onun için beklemeye karar verdim. Kararım kesin. Benimle olup mutsuz olmandansa, başka biriyle olup mutlu olduğunu görmeyi kaldırabilirim.

Zorlamayla bir şey olmuyor. Sen de biliyorsun. İstemekle olmaz. Bunun kontrolü bizim elimizde değil. Acı çekmiyorum, belki hüzün o kadar. Gönlünde atanın gönlünde atmamanın hüznü. Sana kıyamam. Ben kendimi zincirlemiştim. Kalbimin katılığı yüzüme vurmuştu. Belki hala var izleri ama artık içten gülebiliyorum en azından. Farklı bakmayı öğreniyorum. Her şey bir karanlık kümesiyken bir ışık çıktı ona doğru yürüyeceğim. Ne kadar uzağa giderse gitsin…

ETİKETLER
İLGİLİ MESAJLAR

YORUM YAP