Oğuzhan
Türkiye

İnsanı ateş değil, kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür, kendisine kör bakar. Neye nasıl bakarsan, o da sana öyle bakar.

140+1

Hobi mi ? Hastalık mı ?

10 Haziran 2017

Merhaba, her insanın  mutlaka bir hobisi vardır  fakat bendeki  hobi olmaktan çıktı 😀 hastalık sayılacak dereceye ulaştı galiba hobilerim arasında gezmek, kitap okumak, müzik dinlemek var bunlar normal olan şeyler.

Peki ya tespih çekmek bir hobi midir ?. Yoksa tekrarlanan monoton işlemleri saymak için kullanılan ve 33 veya katları kadar boncuk tanesi mi ? Yoksa dua tanesi mi ?  bir hastalık mı yada bir koleksiyonerlik mi yoksa geleceğe taşımak mı ?  


Farklı ebatlarda , farklı renklerde, farklı maddelerden yapılmış çeşit çeşit tespihler var  hatırı sayılır paralar ödeyerek aldığım 15’in üzerinde tespih var. Tespih çekerken kendimi kimsenin olmadığı köy evinde yağmur damlalarının çatıdaki bıraktığı melodiler arasında buluyorum. Bir sonra ki  yazımda görüşmek üzere değerli yorumlarınızı bekliyorum.

ETİKETLER
İLGİLİ MESAJLAR
6 Yorumlar
 1. Cevapla

  fikiralemi

  13 Haziran 2017

  Valla ben de tesbih çekmeden duramıyorum

  • Cevapla

   Oğuzhan

   18 Haziran 2017

   Tespih çekmek farklıdır öyle her tesbih çekilmez. 🙂

 2. Cevapla

  Enes

  18 Haziran 2017

  Dışarıda tespih çekmeye utanıyorum o yüzden yanımda taşımam, önyargı var bi keren 🙂 uyumadan önce yatakta uzanırken iyi gidiyor..

  • Cevapla

   admin

   18 Haziran 2017

   Enes Bey, Yorumunuz için teşekür ederim tespih konusuna gelecek olursak neden niçin utanıyorsunuz ? utanılacak bir durumu yok Allah’ı zikretmenin ayıbı olmaz, utanılmaz. Selametle 🙂

 3. Cevapla

  Ahmet Bilmez

  24 Haziran 2017

  Tespih gerçekten güzel bir şey, bende kullanıyorum ama tespihin hastaları da var. Kehribar tespih istiyorum ama hayırlısı diyelim 🙂

  • Cevapla

   Oğuzhan

   24 Haziran 2017

   Ahmet Bey yorumunuz için teşekkür ederim. Sanki bu yorum’da bir mesaj verilmiş 🙂

YORUM YAP