Kişisel

Ayrılık

3 Mayıs 2014

Merhaba arkadaşlar 3 gün sonra vatan borcunu ödemek için asker’e gidiyorum acemi birliğim Safranbolu 125.Jandarma alay komutanlığı burada 65 gün acemi eğitimi alacagım tam olarak belli olmasada tim  yetiştirdiği için %90 doğu gelecektir. Bende gitmeden son makalemi yazayım dedim .

O sözcüğü duyduğumuz an irkiliriz ya hani. Ayrılık! En iyi şekilde biten ayrılıklar bile canımızı acıtır demi 🙂 , kalbimizi sızlatır :(. Ayrılıkları sınıflandırmak belki doğru olmaz ama en acı, olanı ise ÖLÜM olsa gerek.

Davul ve zurnalarla, coşkularla gönderilir yiğitlerimiz askerlere. Hepsinde sevdiklerini geride bırakma sebebiyle ayrı bir hüzün, keder olur ancak hepsinde aynı bilinç, vatan sevgisi ve coşku vardır. Yiğit şehit olacağını bilmeden ama hissederek anasına sıkıca ve hiç sarılmadığı gibi içten sarılır: “Ağlama ana, senin bir göz yaşına canımı veririm. Hakkını helal et oğluna” diye konuşur ve kalbinin bir yarısını bırakarak vatani görevini yapmaya gider. Bu veda sözcükleri ölümsüzlüğe giden yoldaki ilk sözlerdir.  Görüşmek üzere kendinize iyi bakın . Lütfen hakkınızı helal edin benden yana helal olsun.
ETİKETLER
İLGİLİ MESAJLAR
3 Yorumlar
 1. Cevapla

  Burak Yücel

  3 Mayıs 2014

  O güzel askerlik anılarını anlatacağın günleri sabırsızlıkla bekliyorum. Sen yeter ki çabuk gel, ben dinlemeye razıyım reis 🙂

 2. Cevapla

  Oğuzhan Emirlioğlu

  3 Mayıs 2014

  Sağ üst köşeye sayaç ekledim ordan takip edersin 🙂

 3. Cevapla

  Adsız

  5 Mayıs 2014

  Arkadaşım allahım herşeyin hayırlısını versin her gidişin bir dönüşü olduğuna olan inancın kaybolmasın bu bir vatan borcu ve her türk gencinin zamanı geldiğinde yapması gereken kutsal bir görev ve böyle kutsal bir görevi başarıyla yapıp geleceğine inanıyorum kalbini ferah tut ………..

YORUM YAP