RT @atakdomain: 10 Adet Wordpress Blog Sitesi Hediye Ediyoruz. Katılmak için ve detaylı bilgi için:

https://t.co/G6Qb2S5Obm https://t.co/z…  

14 şubat hakkında

Lütfen sizden isteiğim bu makalemi sonuna kadar okumanız tane tane okuyup anlaya çalışın lütfen .Büyük devletler ve Milletler fakirlikten ve yoksulluktan değil AHLAKSIZLIK ve MANEVİYATSIZLIK tan çökerler. Tarih bunun misalleriyle doludur. Yunanlılar ve Romalılar gibi. Ülkemizde yaşayan gençler arasında zina arkadaşlık , flört, sevgili adıyla yayılmaktadır. Nikahsız beraberlikler çoğalmakta böylece ahlakımız ve manebiyatımızda gittikçe bozulmaktadır.

Tarihçesini araştırıp baktığımızda, imparator 2. Claudius savaşı olumsuz etkilenmesin diye askerlere evlenmeyi yasaklar . Fakat rahip Velentine bu yasağa uymaz ve sevgililer arasında gizliden gizliye nıkah kıyar. Tabi çok geçmeden yasağı deldiği ortaya çıkar ve hapse atılır.

İmparator bir putperesttir. Velentine ise hristiyanlığa bırakıp romanın tanrılarına tapması karşılgında affedecegini söyler. Velentine, dininde kalmayı ısrar edince miladı 270 yılında (14 Şubat ) yani sevgililer günü diye idam edilir. Hristiyanlık avrupada yayıldıktan sonra 496 yılında papa Gelasius, rahip Velentine’yi onurlandırmak için 14 Şubatı sevgililer bayramı ilan eder.
Daha sonraları ise, 14 Şubat sevgililer gününde genç kızlar, isimlerini ir kağıda yazıp masa üzerindeki sepete koyar, delikanlılar da kura çekerek paylarına düşen kızlarla zina etmeye başlarlar. İlişkilerin fuhşiyet ve zina mecralarına aktığı görülür, hatta gemçlerin ahlakını bozduğu gerelçeysiyle hristiyan rahipler ve papazların teklifiyle italya da bir ara yasaklanır.

Fakat 14 Şubat , 1800′lü yıllardan sonra hristiyanlıgın ve avrupalıların toplumsal bir olayı haline gelir Hülasa, 14 Şubat Sevgililer günü katolik hristiyanların yılbaşı gibi dini bayramlarından birisidir. Maalesef ortadoks hristiyanlarının bile kutlamadıkları bu 14 Şubat bayramını Ülkemizde de giderek yaygınlaşmaktadır.

14 Şubat, bizimle alakası olmayan gençlerimize zinaya teşvik eden, ahlakımızı ve maneviyatımızı bozan bir gündür. Müslümanlar olarak bizler, başka dinlere ait sevgililer günü, yılbaşı gibi özel gün ve bayramlarını kutlayarak onlara benzemekten kaçınmalıyız. Bu islam dininin bir emri, Şehitlerimize ise vefa borcumuzdur.

İmanlı erkeklere de ki; ( haramlara karşı ) gözlerini yumsunlar,
tenasül uzuvlarını (zina ve livata gibi haramlardan) korusunlar (NUR 30)
İmanlı kadinlara da de ki ; gözlerini (erkeklerin ve kadınların avret yerlerini bakmaktan) yumsunlar ve tenasül uzuvlarını ( zinadan ) korusunlar, zinetlerini (vücütlarını ) açmasınlar. (NUR31)

 • Bu Heykelcikler


  2005 yılında çıkmıştı bu şehir efsanesi. Bu heykelciklerin resimlerine ” Kuran-ı yırtmış ondan böyle olmuş.” diyorlardı. Ne[...]
 • Uyuşturulan Kardeşlerim


  Merhaba, sevgili kardeşlerim bu makaleyi diger blog‘umda paylaşmıştım diger blogum kapandıgı için tekrar paylaşıyorum . Çevremize ve [...]
 • Bir Şehir Daha


  Meraba, arkadaşlar daha önce burada bahsetmiştim iş için Bursa’ya gitmem gerekiyordu. Bu seferki haritadaki yerimiz Kastamonu 🙂 Bugün [[...]
 • Tüket Mutlu Ol


  Bizi kontrol altında tutmak için o kadar güzel bir sistem kurmuşlar ki yıllarca farkına bile varamadık bunun.Biz ekran başında eğlenirken on[...]
Yorumlar

kesinlikle katılıyorum. zinanın sokaklara taştığı şu günler kıyamet alemetlerinden aslında.

zeritte
9 Nisan 2014 / Saat: 22:12

zina konusunda bir çok ayet ve hadis vardır. Ayetlerde zina yapmayın demez, Zinaya yaklaşmayın der. Sevgililer gününe gelince, artık sevgililer gününü kutlamayın demek ve bu günü ekarte etmek mümkün değil ancak hadis ve ayetlerde geçen gayr-i müslimlere benzememek adına farklı bir şeyler yapılabilir. Örneğin 14 şubat değil de onların aksine 14 martta kutlanabilir. Bu kutlamakta eşinizle/helalinizle olmalıdır. Zaten müslümanlığın azıcık idrakine varan erkek yada kadın islam hoşgörüsüne göre eşine davranır ve her günü sevgililer günü gibi mutlu geçer. Sevgiyi,saygıyı,muhabbeti,hediyeyi,güzelliği bir güne sığdırmaktansa bütün bir yıla yaymak müslüman ailelerin vazgeçilmezi olmalıdır.

Yine de islami kurallar ve çerçevede eşimizin sevgililer gününü kutlamalıyız.

Bazen gayr-i müslimlere cephe alacağız diye akla gelmeyecek şeyler yapabiliyoruz. Doğum günü kutlamanın günah olduğunu anlatan onlarca hoca görmüşümdür. Halbuki bizim dinimizde de Mevlid Kandili olarak Peygamber Efendimizin doğum gününü kutlarız. Onun dışında kutlu doğum haftasını kutlarız. Ancak müslümana yakışan bir şekilde. Namazlarla,hatimlerle,salavatlarla,tövbelerle..

Selam ve dua ile..

Vural
9 Nisan 2014 / Saat: 22:12


Çok Okunanlar